Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Detta är en mekanisk HDD-disk med plats för 16 TB. Rotationshastigheten för hårddisken är 7200 rpm.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LaCie 2big RAID 16TB USB 3.1 är 9 747 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Är det dags för en ny hårddisk i datorn? Då kanske den här modellen från LaCie är ett alternativ. I den här modellen får du en HDD-disk som är uppbyggd med magnetiska skivor och som länge har varit det bästa lagringsmediet för mycket data. Hårddiskens cacheminne ligger på 64 MB. Ett större cacheminne, desto bättre.
Har du mycket bilder, spel eller filmer på datorn så behöver du mycket utrymme. Den här HDD-disken ger dig väldigt mycket gigabyte per krona. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 16 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos LaCie 2big RAID 16TB USB 3.1. Det här är en av de allra mest populära hårddiskarna på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 9747.00 kr.. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här hårddisken till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LaCie 2big RAID 16TB USB 3.1 |
| Märke | LaCie |
Mått | |
| Vikt | 2800.0 g |
| Bredd | 118.0 mm |
| Höjd | 217.0 mm |
| Djup | 93.3 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-08-26 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 16000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| Extern anslutning | USB-C |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 2 |
| Placering | Extern |
| Cacheminne | 64 MB |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .