Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Western Digital rymmer 8 TB lagring. Modellens rotationshastighet är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Red Pro WD8003FFBX 8TB är 4 862 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Om du behöver utöka din interna lagring kan det vara en god idé att införskaffa dig en ny intern hårddisk. I den här modellen får du en HDD-disk som är uppbyggd med magnetiska skivor och som länge har varit det bästa lagringsmediet för mycket data. Cacheminnet för den här modellen är 256 MB stort och gör att det går snabbare att skriva till hårddisken.
Den här hårddisken kan användas för att utöka eller uppgradera din befintliga lagringskapacitet. Du kan lagra material på upp till 8 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Western Digital Red Pro WD8003FFBX 8TB. Det här är en topprankad hårddisk sett till popularitet på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 4862.02 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.3 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Red Pro WD8003FFBX 8TB |
| Märke | Western Digital |
Specifikationer | |
| Storlek | 8000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.7 W |
Strömförsörjning | |
|---|---|
| Effektförbrukning (skriv) | 8.8 W |
| Effektförbrukning (läs) | 8.8 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 720.0 g |
| Bredd | 101.6 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-06-12 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .