Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Seagate rymmer 6 TB lagring. Modellens rotationshastighet är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate Enterprise Capacity ST6000NM0115 6TB är 3 450 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Den här interna hårddisken från Seagate kan kanske ersätta din gamla hårddisk. 7200 rpm är rotationshastigheten för modellen. En högre RPM-siffra innebär att den snurrar fortare, vilket innebär bättre prestanda. Modellens kapacitet ligger på 6 TB och då har du gott om plats att lagra eller spara det du vill.
Den här modellen från Seagate är en klassisk hårddisk och är ett perfekt sätt att utöka lagringen i din dator. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 6 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Som du förstår så är Seagate Enterprise Capacity ST6000NM0115 6TB en hårddisk med många praktiska specifikationer. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 3450.00 kr.. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate Enterprise Capacity ST6000NM0115 6TB |
| Märke | Seagate |
Specifikationer | |
| Storlek | 6000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Överföringshastighet | 226.0 MB/s |
| Cacheminne | 256 MB |
Strömförsörjning | |
|---|---|
| Effektförbrukning (genomsnitt) | 8.31 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 7.25 W |
Mått | |
| Vikt | 705.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-08-18 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .