Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Seagate rymmer 12 TB lagring. Modellens rotationshastighet är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Senetic
Seagate IronWolf Pro 12TB ST12000NT001 ST12000NT001
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 12TB är 5 475 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Är det dags att uppgradera lagringen i stationära datorn så kan du kolla på denna interna hårddisk. Hårddisken har en rotationshastighet på 7200 rpm. Rotationshastigheten är ett uttryck som beskriver hur fort hårddisken snurrar. Hårddisken är en så kallad HDD-disk, dessa är ofta prisvärda tack vare den höga kapacitet data som kan lagras.
Har du mycket bilder, spel eller filmer på datorn så behöver du mycket utrymme. Den här HDD-disken ger dig väldigt mycket gigabyte per krona. Den rymmer 12 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Sammantaget är Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 12TB en hårddisk med bra egenskaper. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 5475.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 12TB |
| Märke | Seagate |
Specifikationer | |
| Storlek | 12000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2500000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Trådlöst | |
|---|---|
| Wi-Fi | Nej |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 1.0 W |
Mått | |
| Vikt | 670.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-19 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .