Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Maximera prestandan med denna SSD med plats för 1 TB. Den här modellen har formfaktor M.2.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Crucial P3 CT1000P3SSD8 1TB är 2 301 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Börjar det bli dags att uppgradera lagringen i laptopen så kan du kolla på denna interna SSD. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 3500 MB respektive 3000 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Modellens kapacitet ligger på 1 TB och då har du gott om plats att lagra eller spara det du vill.
Eftersom SSD inte har några rörliga delar så avger den mindre ljud än HDD-disken. Är det något du prioriterar kanske den här modellen är något för dig. Lagringskapaciteten ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 3500 MB respektive 3000 MB.
Som du förstår så är Crucial P3 CT1000P3SSD8 1TB en SSD med många praktiska specifikationer. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 2301.30 kr.. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Crucial P3 CT1000P3SSD8 1TB |
| Märke | Crucial |
Specifikationer | |
| Storlek | 1000 GB |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 3500 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x2 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 3000 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Trådlöst | |
|---|---|
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 17.1 g |
| Bredd | 80.0 mm |
| Höjd | 2.3 mm |
| Djup | 22.1 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-08-20 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .