Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Detta är en mekanisk HDD-disk med plats för 20 TB. Den har en rotationshastighet på 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate IronWolf Pro ST20000NE000 20TB är 4 593 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Om du behöver utöka din interna lagring kan det vara en god idé att införskaffa dig en ny intern hårddisk. Cacheminnet för den här modellen är 265 MB stort och gör att det går snabbare att skriva till hårddisken. Hårddisken rymmer 20 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier.
Den här HDD-disken ger dig garanterat mest gigabyte per krona och är perfekt för dig som har mycket filer, program eller spel. Den rymmer 20 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Som du förstår så är Seagate IronWolf Pro ST20000NE000 20TB en modell med många praktiska specifikationer. Det här är en topprankad hårddisk sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har för närvarande ett lägsta pris på 4593.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här hårddisken till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate IronWolf Pro ST20000NE000 20TB |
| Märke | Seagate |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 670.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 146.9 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-01-17 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 20000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1200000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern, Extern |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .