Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-disk med lagringskapacitet på 1 TB. Den här modellen har formfaktor M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Red SN700 NVMe M.2 2280 1TB är 3 487 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Är det dags för en ny SSD i datorn? Då kanske den här modellen från Western Digital passar dig. 3430 MB respektive 3000 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Lagringen sker med hjälp av SSD, vilket är snabbare än den klassiska varianten.
Western Digital har här en SSD som kan vara bra om du vill utöka lagringen. En SSD-enhet har bättre prestanda än en hårddisk. Den rymmer 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 3430 MB respektive 3000 MB.
Sammantaget är Western Digital Red SN700 NVMe M.2 2280 1TB en modell med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära SSD-diskarna på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 3487.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Red SN700 NVMe M.2 2280 1TB |
| Märke | Western Digital |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (läs) | 3.5 W |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 7.5 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 2.4 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-12-22 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 515000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 560000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1750000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 3430 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 3000 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 2000 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .