Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Maximera prestandan med denna SSD med plats för 1 TB. M.2 är formfaktorn på SSD:n.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på TeamGroup MP33 Pro TM8FPD001T0C101 1TB är 1 667 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Vill du utöka den interna lagringen i din stationära dator kanske modellen från Team Group är en bra ersättare. Produktens läs- och skrivhastighet ligger på 2100 MB respektive 1700 MB, vilket är ett mått på hur snabbt det går att läsa och skriva filerna på disken. Med en lagringskapacitet på 1 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer.
Team Group har här en SSD-enhet som kan vara bra om du vill utöka lagringen. Skillnaden mellan SSD och HDD är att SSD är snabbare men har ett högre pris per gigabyte. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 2100 MB respektive 1700 MB.
Som du förstår så är Team Group MP33 Pro M.2 2280 1TB en SSD med många praktiska specifikationer. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och just nu kostar Team Group MP33 Pro M.2 2280 1TB 1667.00 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Team Group MP33 Pro M.2 2280 1TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | TeamGroup MP33 Pro TM8FPD001T0C101 1TB |
| Märke | TeamGroup |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 6.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 3.8 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-02-24 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Flashminne | SLC |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 2100 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 1700 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .