Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Western Digital rymmer 12,000 GB lagring. Rotationshastigheten för hårddisken är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Red Plus NAS WD120EFBX 256MB 12TB är 3 067 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Idag lagrar vi mer och mer digitalt och då kan en ny intern hårddisk vara precis det du behöver för att hålla koll på fotografier och filmer. Cacheminnet för den här modellen ligger på 256 MB. Traditionellt så har hårddisken varit det bästa sättet att lagra mycket data eftersom de har varit prisvärda och med hög lagringskapacitet.
För dig som prioriterar större lagringsutrymme passar den här HDD-disken kanske bra. Den är gjord för att monteras internt. Du kan lagra material på upp till 12000 GB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Western Digital Red Plus NAS WD120EFBX 256MB 12TB. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och för tillfället kostar Western Digital Red Plus NAS WD120EFBX 256MB 12TB 3067.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Western Digital Red Plus NAS WD120EFBX 256MB 12TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Red Plus NAS WD120EFBX 256MB 12TB |
| Märke | Western Digital |
Specifikationer | |
| Storlek | 12000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Elkonsumtion | |
|---|---|
| Energiförbrukning (standby) | 0.6 W |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 6.3 W |
| Effektförbrukning (läs) | 6.3 W |
Mått | |
| Vikt | 660.0 g |
| Bredd | 101.6 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-02-03 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .