Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här hårddisken från Seagate rymmer 8 TB lagring. Rotationshastigheten för hårddisken är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Senetic
Seagate SkyHawk AI 8TB ST8000VE001 ST8000VE001
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate SkyHawk AI Surveillance ST8000VE001 256MB 8TB är 3 331 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
Är det dags för en ny hårddisk i datorn? Då kanske den här modellen från Seagate passar dig. Traditionellt så har hårddisken varit det bästa sättet att lagra mycket data eftersom de har varit prisvärda och med hög lagringskapacitet. Hårddiskens cacheminne ligger på 256 MB. Ett större cacheminne, desto bättre.
För dig som prioriterar större lagringsutrymme passar den här HDD-disken kanske bra. Den är gjord för att monteras internt. Lagringskapaciteten ligger på 8 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Seagate SkyHawk AI Surveillance ST8000VE001 256MB 8TB. Om du prisjämför den här hårddisken på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget 3331.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett bra snittbetyg på 5 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate SkyHawk AI Surveillance ST8000VE001 256MB 8TB |
| Märke | Seagate |
Specifikationer | |
| Storlek | 8000 GB |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Överföringshastighet | 250.0 MB/s |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Elkonsumtion | |
|---|---|
| Energiförbrukning (standby) | 0.96 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 716.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-12-08 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .