Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Crescent levererar här en standardcykel. Den har 16 växlar och har en dämpad framgaffel. För bästa möjliga bromseffekt är cykeln utrustad med skivbroms.
Prova flexibla betalningar med
Onlinecykel
Crescent Starren Svart
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Crescent The Stars 2020 Herrcykel är 9 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Känner du att du endast behöver en cykel för att ta dig fram på korta sträckor så bör du titta på denna modell från Crescent. Modellen har 16 växlar. Med en ram gjord av aluminium får du en styv ram och generellt en lättare cykel.
Cykeln har dämpningen fram vilket gör att den går fortare än en cykel med heldämpning men är något sämre för en tur i skogen med mycket rötter och stenar. Om du vill ha en cykel med bästa möjliga bromsförmåga så har denna cykel skivbroms. Det finns två olika typer av skivbromsar på marknaden. Den ena är hydrauliska skivbromsar som i princip är justeringsfria och där du får mycket mer känsla i bromsningen. Den andra typen är mekaniska skivbromsar som är något billigare men kräver mer underhåll.
Crescent The Stars 2020 Herrcykel kostar 9990.00 kr här på PriceRunner, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Crescent The Stars 2020 Herrcykel |
| Märke | Crescent |
| Typ | Standardcyklar |
Typ | |
| Typ av standardcykel | Hybridcykel |
Storlek | |
| Hjulstorlek | 28" |
| Ramstorlek | 51cm, 55cm, 59cm |
Mått | |
| Vikt | 15.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-05-04 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Målgrupp | Herr |
| Rammaterial | Aluminium |
| Utrustning | Belysning, Pakethållare |
| Lanseringsår | 2020 |
| Antal växlar | 16 |
| Växelserie | Shimano Alivio |
| Färg | Svart, Grön |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Dämpning | Framdämpad |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .