Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här modellen från Nishiki är en landsvägscykel. Den har ingen stötdämpning men har nio växlar. För dig som vill slippa ständig tillsyn av bromsen levereras cykeln med skivbroms
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nishiki DeTour 24in - Slate Gray Herrcykel är 11 495 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
För dig som gillar att träna så bör du titta på denna landsvägscykel från Nishiki då den är byggd för många mil. Modellen har nio växlar. Hjulstorleken är 28" och lämpar sig för dig som är över 150 cm.
Cyklar du mycket på asfalt så är det sällan som det behövs någon dämpning på din cykel och den här modellen kommer just utan dämpning. Skivbromsar har väldigt bra bromsprestanda och denna cykel levereras med skivbroms. Det kan vara bra att veta att det finns två typer av skivbromsar - hydrauliska och mekaniska. De fungerar på samma sätt rent funktionsmässigt, men det enda som skiljer dem åt är att den mekaniska varianten använder sig av en vajer medan den hydrauliska varianten använder sig av olja för att trycka bromsklossarna mot skivan.
Om du prisjämför Nishiki Detour 2022 Unisex på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 11495.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nishiki DeTour 24in - Slate Gray Herrcykel |
| Märke | Nishiki |
| Typ | Landsvägscyklar |
Typ | |
| Typ av landsvägscykel | Gravelcykel |
Storlek | |
| Hjulstorlek | 28" |
| Ramstorlek | 24" |
Mått | |
| Vikt | 11.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-21 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Målgrupp | Herr |
| Rammaterial | Aluminium |
| Antal växlar | 9 |
| Växelserie | microSHIFT Advent X |
| Färg | Grå |
| Tillverkarfärg | Slate Gray |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Dämpning | Ingen stötdämpare |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .