Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en Casio-klocka som är utrustad med ett svart armband. Det är en batteridriven klocka som är lätt att underhålla. Det är inga problem att simma eller duscha med den på.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio G-Shock (DW-5600E-1VER) är 1 069 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
En batteridriven unisexklocka från innovativa Casio. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Klockan är så pass vattentät att du nästan aldrig kommer behöva ta den av dig. Det svarta armbandet är gjort av gummi. Klockans visare är digitala och ger en modern look.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till exakt så många meter. Just den här klockan är dock vattenskyddad till 20 ATM (200m) och det innebär att den klarar av att användas för professionell dykning.
Med en boett av rostfritt stål kan du vara säker på att klockan håller för många år av aktivt bruk samtidigt som den behåller sin fina finish. Rostfritt stål är en blandning av järn, kol och minst 10,5% krom, vilket innebär att det är väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Du behöver alltså inte oroa dig för att klockan ska rosta eller få andra ytliga skador från fukt och väta.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna G-Shock (DW-5600E-1VER) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Som du märker så finns mycket bra att säga om G-Shock (DW-5600E-1VER). Du kan prisjämföra den här modellen här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 1069.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här modellen till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio G-Shock (DW-5600E-1VER) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Gummi, Plast, Resin |
Mått | |
| Diameter | 42.8 mm |
| Tjocklek | 13.4 mm |
| Vikt | 53.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-10-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam, Herr |
| Serie | Casio G-Shock |
| Typ av visare | Digital |
| Färg urtavla | Grå, Svart |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Kalender, Alarm |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .