Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Casio presenterar här en klocka som är utrustad med ett svart armband. Urverket i klockan drivs av batterier, som är lätta att byta ut. Analoga visare samsas med digitala visare.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Casio G-Shock (GA-2000-1A9ER) är 1 307 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
En batteridriven herrklocka från innovativa Casio. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Urtavlan har en fin svart färg med snyggt matchande visare. Det svarta armbandet är gjort av resin. Väldigt vattentät, till och med dyksäker, så om du skulle råka trilla ner i vattnet med klockan på är det ingen fara.
Digitala och analoga visare har båda sina fördelar. Så varför välja? Den här modellen är utrustad med både och, vilket kommer ge dig stenkoll på tiden hädanefter. Analoga visare har fördelen att vi lärt oss läsa dom sen vi var barn, vilket ger en snabb reflexmässig anvisning av tiden. Medan digitala visare kan vara mycket mer precisa, ibland ända ner till hundradelar av en sekund.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om G-Shock (GA-2000-1A9ER). Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 1306.67 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här modellen till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio G-Shock (GA-2000-1A9ER) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Resin |
Mått | |
| Diameter | 49.0 mm |
| Tjocklek | 14.0 mm |
| Vikt | 64.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-12-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Casio G-Shock |
| Typ av visare | Analog, Digital |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 20 ATM (200m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Svart |
| Funktioner | Självlysande, Datumvisare, Stoppur, Kalender, Världstid, Timer, Alarm, Belysning |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .