Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Det här är en klocka från Bulova som har ett armband med flera färger, bland annat guld. Urverket i klockan drivs av batterier, som är lätta att byta ut. Den kan nedsänkas i vatten
Det är köpläge! Priserna är för närvarande 1 226 kr lägre än genomsnittet.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bulova Diamond (98R230) är 3 411 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En klocka för damer från Bulova som är batteridriven och lätt att underhålla. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. För dig som föredrar en mer traditionell klocka kan den här passa bra då den har gamla hederliga analoga visare. Armbandet har skiftande färger vilket gör att den kan passa till många olika stilar. Tål vatten upp till 3 ATM, vilket inte ska misstas för 30 meters djup som många gör. Klockan tål lättare regn och lite stänk men inte mycket mer än så.
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Diamond (98R230). Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 3410.61 kr. Om man jämför produktens pris med resten av kategorin så är den något dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bulova Diamond (98R230) |
| Märke | Bulova |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 30.0 mm |
| Tjocklek | 7.0 mm |
| Armbandsbredd | 14.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-01-20 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Brun |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror), Romerska |
| Armbandsfärg | Silver, Guld |
| Boettfärg | Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
| Dekoration | Diamanter |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .