Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Bulova presenterar här en klocka som har en flerfärgad urtavla i bland annat pärlemor. Klockans glas är gjort av safirglas och är väldigt reptåligt. Den tål lite vatten, dock är de
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bulova Regatta (98P192) är 3 477 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
En batteridriven damklocka från Bulova. Ifall batteriet skulle ta slut är det enkelt att byta. Elegant boett med matchande urtavla och som pricken över i fulländas designen med de fina visarna. Armband med färger av flera slag, så den går att matcha till mycket. Vattenskyddsmärkt med 3 ATM. Det betyder att klockan kommer tåla lite vattenstänk och ett lättare regn, men inte mer än så.
Är det en hållbar klocka du är ute efter bör du välja en med glas av safir. Över åren har klocktillverkare experimenterat med en mängd olika material för glasen, men safir har visat sig vara allra mest pålitligt. Safir är väldigt starkt och det krävs en enorm kraft för att krossa, det enda material som är starkare är faktiskt diamant. Med en sådan styrka kan du räkna med att det håller sig repfritt ett bra tag, det är inte alls ovanligt att se gamla utslitna klockor vars safirglas fortfarande ser helt nytt ut.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Regatta (98P192). Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 3476.90 kr. Om vi jämför priset för den här klockan mot resten av kategorin så är det lägre än genomsittet, vilket gör Regatta (98P192) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bulova Regatta (98P192) |
| Märke | Bulova |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral, Safir |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Rostfritt stål |
Mått | |
| Diameter | 30.0 mm |
| Tjocklek | 5.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-06-29 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Viklås |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Vit, Pärlemor |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Index (utan siffror), Romerska |
| Armbandsfärg | Silver, Roséguld |
| Boettfärg | Silver, Roséguld, Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
| Dekoration | Diamanter |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .