Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Fossil som i första hand är ett herrur. Det är en självuppdragande mekanisk klocka. Den kommer med traditionella, analoga visare.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Fossil Herrklocka ME3098 Townsman Skelettskuren/Läder Ø44 mm
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Fossil Townsman Automatic (ME3098) är 1 835 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
En herrklocka från Fossil som vrider upp sig själv automatiskt med hjälp av handledens rörelser. Därmed behöver du inte tänka på några batterier. Den 44 mm breda urtavlan är brun och har analoga visare samt en boett av rostfritt stål. Det bruna armbandet är gjort av läder och är 22 millimeter brett. Vattenskyddad till 5 ATM, vilket innebär att klockan tål en dusch eller ett snabbt dopp.
En sak att tänka på innan man lägger sina hårt förvärvade slantar på en ny klocka är vilken storlek den egentligen bör vara. Man brukar säga att en klocka inte ska gå utanför handleden, därför kan det vara bra att mäta sin egen handled innan man bestämmer sig. Just den här modellen har en urtavla med diameter på 44 mm, vilket får räknas som en medelstor klocka.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Townsman Automatic (ME3098). Du kan prisjämföra den här klockan här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 1835.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 5.00 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Fossil Townsman Automatic (ME3098) |
| Märke | Fossil |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 44.0 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
| Armbandsbredd | 22.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-09-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Brun |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror), Romerska |
| Armbandsfärg | Brun |
| Boettfärg | Svart |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .