Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Seiko med ett armband i en brun färg. Klockans glas är gjort av mineralglas.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Presage GMT (SSK013J1) är 8 498 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Nuförtiden är ett armbandsur mer än bara ett armbandsur. Vissa använder dem som en modeaccessoar, vissa använder dem när de tränar. Det är inte svårt att tro att de flesta skulle hitta ett bra användningsområde för ett armbandsur, och du kan säkert hitta ett som du gillar.
Presage GMT (SSK013J1) är en mekanisk automatisk klocka. Mekaniska klockor drivs av en fjäder som vrids upp och får klockan att gå. Att den är automatisk betyder att fjädern i urverket dras upp på egen hand med hjälp av rörelserna som sker när du bär klockan på handleden.
Anvisningen för vattenskydd på klockor är ofta väldigt missvisande om man inte är påläst. Meteranvisningen betyder nämligen inte att du kan dyka ner till si och så många meter. Just den här klockan är vattenskyddad till 5 ATM (50m), så den klarar av att bli blöt till en viss gräns.
Boetten är gjord av rostfritt stål, vilket är ett material som består av järn, kol och minst 10,5% krom. Den blandningen gör att det blir väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Om du letar efter en klocka som kommer hålla i bra många år är i alla fall rostfritt stål rätt väg att gå.
I kategorin armbandsur är det här i dagsläget en av de allra mest populära och eftersökta klockorna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 8498.00 kr. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Presage GMT (SSK013J1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tjocklek | 13.0 mm |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grå, Brun |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Brun |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .