Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Seiko som har en grön urtavla. Klockan går inte på batterier, utan är självuppdragande. Det går bra att simma eller duscha med den på.
Prova flexibla betalningar med
Uret
Seiko Herrklocka SRPD37J1 Presage Grön/Läder Ø40.5 mm
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seiko Presage (SRPD37J1) är 4 335 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
En automatiskt driven herrklocka från klassiska Seiko. Att den är automatisk betyder att urverket drar upp sig själv helt utan batterier. Klockans visare är av det gamla hederliga analoga slaget. Armbandet är gjort av läder och kommer i en elegant brun färg. Utöver tiden så håller den här klockan även koll på datum, via en specifik visare.
Med en boett av rostfritt stål kan du vara säker på att klockan håller för många år av aktivt bruk samtidigt som den behåller sin fina finish. Rostfritt stål är en blandning av järn, kol och minst 10,5% krom, vilket innebär att det är väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Du behöver alltså inte oroa dig för att klockan ska rosta eller få andra ytliga skador från fukt och väta.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Presage (SRPD37J1). Om du prisjämför den här klockan på PriceRunner så ser du att den för tillfället har ett lägsta pris på 4335.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här klockan till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seiko Presage (SRPD37J1) |
| Märke | Seiko |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 41.0 mm |
| Tjocklek | 12.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-11-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Seiko Presage |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Grön |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Brun |
| Boettfärg | Silver |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Gångreserv | 41.0 tim |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .