Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Här har du en Festina-klocka som har en urtavla i en silver färg. Klockan går på batterier, så den är enkel att underhålla.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Festina Retro (F20571/2) är 799 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Ett armbandsur kan tyckas vara någonting som man inte nödvändigtvis behöver ha. Men det kan faktiskt vara en väldigt trevlig accessoar, och de finns i så många olika färger och material att det säkerligen finns en som passar just dig.
Att välja en batteridriven klocka framför en mekanisk kan ha sina fördelar. Om klockan skulle stanna så är det förmodligen bara batteriet som har tagit slut och då är det enkelt att byta ut. Dessutom håller de tiden bättre än mekaniska klockor.
Vattenskydd på klockor kan vara lurigt och missvisande. Klockors vattenskydd anges i meter och ATM, som står för atmosfärer. Dessa tal har inget att göra med hur djupt klockan klarar av att dyka med. Den här klockan har märkningen 3 ATM (30m).
Boetten är gjord av rostfritt stål, vilket är ett material som består av järn, kol och minst 10,5% krom. Den blandningen gör att det blir väldigt resistent mot korrosion, rost och andra kemikalier. Om du letar efter en klocka som kommer hålla i bra många år är i alla fall rostfritt stål rätt väg att gå.
Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för närvarande har ett lägsta pris på 799.00 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Festina Retro (F20571/2) |
| Märke | Festina |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Plast |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 29.0 mm |
| Tjocklek | 9.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-09-29 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .