Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En stilig Casio-klocka med en urtavla i en silver färg. Glaset står bra emot repor då det är gjort av mineralglas.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio (LTP-1234PGL-7A2EF) är 613 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Nuförtiden är ett armbandsur mer än bara ett armbandsur. Vissa använder dem som en modeaccessoar, vissa använder dem när de tränar. Det är inte svårt att tro att de flesta skulle hitta ett bra användningsområde för ett armbandsur, och du kan säkert hitta ett som du gillar.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna (LTP-1234PGL-7A2EF) ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Vattenskydd på klockor kan vara lurigt och missvisande. Klockors vattenskydd anges i meter och ATM, som står för atmosfärer. Dessa tal har inget att göra med hur djupt klockan klarar av att dyka med. Den här klockan har märkningen 3 ATM (30m).
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
Det här är en av de allra mest populära och eftersökta klockorna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 612.63 kr. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio (LTP-1234PGL-7A2EF) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål |
| Armbandsmaterial | Läder |
Mått | |
| Diameter | 26.0 mm |
| Tjocklek | 7.0 mm |
| Armbandsbredd | 12.0 mm |
| Vikt | 24.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Dam |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Silver |
| Vattenskydd | 3 ATM (30m) |
| Indextyp | Arabiska |
| Armbandsfärg | Svart |
| Boettfärg | Guld |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .