Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
En snygg klocka från Casio som i första hand är ett herrur. Klockan visar dig bland annat dagens datum. Den är så pass vattentålig att du kan bada med den.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Casio Classic (AE1500WH-5AV) är 430 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
En batteridriven herrklocka från innovativa Casio. Skulle klockan sluta ticka så är det bara att byta batteri. Boetten knyts ihop tillsammans med den läckra urtavlan och de matchande visarna. Det gröna armbandet är gjort av resin. Utöver tiden så håller den här klockan även koll på datum, via en specifik visare.
Det finns en hel uppsjö med olika klockor där ute och det finns garanterat något som passar varje smak och tycke. Just den här Classic (AE-1500WH-5AVEF) från Casio är främst designad för att passa herrar. Men med rätt outfit och inställning kan den naturligtvis bäras av vem som helst.
Vill du slippa kalibrera och ställa om din klocka var och varannan dag bör du välja en batteridriven modell som den här Classic (AE-1500WH-5AVEF). Det batteridrivna urverket är relativt underhållsfritt och kommer fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, till skillnad från mekaniska urverk som ofta hoppar fram eller tappar några sekunder om dagen.
Vattenskydd på klockor kan vara lurigt och missvisande. Klockors vattenskydd anges i meter och ATM, som står för atmosfärer. Dessa tal har inget att göra med hur djupt klockan klarar av att dyka med. Den här klockan har märkningen 10 ATM (100m). Det betyder att den klarar av att badas med, men inte några djupa dyk.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Classic (AE-1500WH-5AVEF). Det här är en topprankad produkt sett till popularitet på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 430.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så ligger det under genomsittet, vilket gör Classic (AE-1500WH-5AVEF) till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Casio Classic (AE1500WH-5AV) |
| Märke | Casio |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Hesalit (Akryl) |
| Boettmaterial | Resin |
| Armbandsmaterial | Resin |
Mått | |
| Diameter | 52.0 mm |
| Tjocklek | 16.0 mm |
| Vikt | 57.0 g |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-07-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Serie | Casio Classic |
| Typ av visare | Digital |
| Färg urtavla | Grön |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Grön |
| Boettfärg | Grön |
| Funktioner | Datumvisare, Stoppur, Kalender, Timer, Alarm |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .