Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på ASUS Vivobook S 15 S5507QA-MA012W är 12 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
När du ska byta ut din gamla laptop är det viktigaste att överväga vad du ska använda den till. Den här modellen har en OLED-skärm på 15.6" med upplösningen 2880x1620. Processorn som sitter i är en Qualcomm Snapdragon X Plus, den har en klockfrekvens på 3.4GHz och en kärna.
Den bärbara datorn från ASUS kommer med operativsystemet Windows. Modellen har ett RAM-minne på 16 GB. Ska du spela krävande spel bör RAM-minnet på 16 GB duga bra.
Skärmstorleken för modellen är 15.6 tum Den interna hårddisken är en SSD-disk på 512 GB.
Processorn som sitter i är en Qualcomm Snapdragon X Plus. Den har en klockfrekvens på 3.4GHz och en kärna. För att utföra alla operationer i en dator så används CPU:n och det är den som avgör hur snabb datorn upplevs.
Just nu kostar Vivobook S S5507QA-MA012W 12990.00 kr här på PriceRunner. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här laptopen till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | ASUS Vivobook S 15 S5507QA-MA012W |
| Märke | ASUS |
Specifikationer | |
| Certifieringar | RoHS (Restriction of Hazardous Substances Directive) |
| Serie | ASUS VivoBook |
| Färg | Silver |
| Skärmstorlek | 15.6 " |
| Numpad | Ja |
| Operativsystem | Windows |
| Windows-version | Windows 11 Home |
| Ljusstyrka (nits) | 600.0 cd/m2 |
Bild | |
| Bildförhållande | 16:9 |
Kamera | |
| Webbkameraupplösning | 1080p (Full HD) |
| Webbkamera | Ja |
Funktioner | |
| TPM 2.0 | Ja |
| Ansiktsigenkänning | Nej |
| Bakgrundsbelyst tangentbord | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Convertible/Hybrid | Nej |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| USB version | USB 3.2 Gen 1, USB4 Gen 3 |
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal USB-C | 2 st |
Skärm | |
| Uppdateringsfrekvens | 120Hz |
| Display-typ | OLED |
| Responstid | 0.2 ms |
| Skärmupplösning | 2880x1620 |
| Pekskärm | Nej |
Minne | |
| RAM | 16 GB |
| Minnestyp | LPDDR5X |
| Max. RAM-stöd | 16 GB |
Lagring | |
|---|---|
| Minneskortsläsare | Ja |
| Typ av minneskort | microSD |
| Hårddisktyp | SSD |
| SSD-storlek | 512 GB |
| Optisk enhet | Ingen |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetscertifieringar | Energy Star |
Grafik | |
| Dedikerat grafikkort | Nej |
Processor | |
| Processormodell | X1P-42-100 |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Plus |
| Processorhastighet | 3.2 GHz |
| Processormodell | X1P-42-100 |
| Processorkärnor | 8 |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Nej |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Mobilnät | Nej |
| WiDi | Nej |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| SIM-kortsplats | Nej |
Strömkälla | |
| Batteritid | 19.0 tim |
| Batteriteknologi | Li-ion |
Mått | |
| Höjd | 1.59 cm |
| Djup | 22.69 cm |
| Bredd | 35.26 cm |
| Vikt | 1.42 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-09-16 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .