Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 21AH00CSMX är 24 726 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
När du ska byta ut din gamla laptop är det viktigaste att fundera på vad du ska använda den till. I den här datorn sitter grafikkortet Iris Xe Graphic. Det är integrerat och är därför ofta långsammare än ett dedikerat, eftersom det inte har ett eget minne. Den tiokärniga Intel Core i5-processorn har en klockfrekvens som uppmäts till 1.3GHz.
Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 21AH00CSMX är en bärbar dator med operativsystemet Windows. RAM-minnet för den här modellen ligger på 16 GB. Ska du använda grafiskt intensiva program bör du sikta på att ha 16GB RAM.
Processorn som sitter i är en Intel Core i5. Den har en klockfrekvens på 1.3GHz och tio kärnor. För att höja prestandan har CPU:n flera kärnor. För att dra nytta av flera kärnor bör programmen anpassas till det. CPU:n är en av de viktigaste delarna i datorn och det är den som avgör hur snabb datorn är.
Skärmstorleken för datorn är 14". Datorn har ett integrerat grafikkort och det är ett Iris Xe Graphic. Integrerade kort är ofta långsammare än ett dedikerat eftersom det inte har ett eget minne. Den interna hårddisken är en SSD-disk på 256 GB.
Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 21AH00CSMX kostar 24726.25 kr och är en av de allra mest populära bärbara datorerna här på PriceRunner. Priset är högre än genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med prestandan gör den här laptopen till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 21AH00CSMX |
| Märke | Lenovo |
Specifikationer | |
| Certifieringar | RoHS (Restriction of Hazardous Substances Directive) |
| Serie | Lenovo ThinkPad |
| Lanseringsår | 2022 |
| Färg | Svart |
| Skärmstorlek | 14.0 " |
| Numpad | Nej |
| Operativsystem | Windows |
| Ljusstyrka (nits) | 300.0 cd/m2 |
Kamera | |
| Webbkameraupplösning | 1080p (Full HD) |
| Webbkamera | Ja |
Bild | |
| Bildförhållande | 16:10 |
Funktioner | |
| TPM 2.0 | Ja |
| Ansiktsigenkänning | Ja |
| Bakgrundsbelyst tangentbord | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Convertible/Hybrid | Nej |
Anslutningar | |
| Anslutningar | Thunderbolt, RJ45 (LAN), USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| USB version | USB 3.2 Gen 1, Power Delivery (PD), Thunderbolt 4 |
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal USB-C | 2 st |
Skärm | |
| Display-typ | IPS |
| Skärmupplösning | 1920x1200 |
| Pekskärm | Nej |
| Ytbehandling | Matt |
Material | |
| Material | Kolfiber, Glasfiber |
Grafik | |
| Grafikkort Intel | Iris Xe Graphic |
| Dedikerat grafikkort | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetscertifieringar | Energy Star, EPEAT, TCO |
Lagring | |
|---|---|
| Minneskortsläsare | Nej |
| Hårddisktyp | SSD |
| SSD-storlek | 512 GB |
| Optisk enhet | Ingen |
Minne | |
| RAM | 16 GB |
| Minnestyp | DDR4 |
| Max. RAM-stöd | 48 GB |
| Antal RAM-platser | 1 |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Nej |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Mobilnät | Nej |
| WiDi | Nej |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-kortsplats | Ja |
Processor | |
| Processormodell | 1255U |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processorhastighet | 1.2 GHz |
| Processormodell | 1255U |
| Processorkärnor | 10 |
Mått | |
| Höjd | 1.8 cm |
| Djup | 22.7 cm |
| Bredd | 31.8 cm |
| Vikt | 1.5 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-08-09 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .