Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För dig som vill kunna ge röstkommandon kommer denna röststyrda streaminghögtalare. Med Spotify Connect är det enkelt att spela upp din musik.
Prova flexibla betalningar med
Lindgrens Radio TV AB
Yamaha MusicCast 50 Trådlös Högtalare Svart
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Yamaha MusicCast 50 är 3 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
I Yamaha MusicCast 50 har Yamaha skapat en röststyrd högtalare som lika gärna spelar musik som svarar på dina frågor. Du kopplar lätt in en källa som dator eller mobiltelefon via AUX anslutningen. Med en kabel så slipper du krånglet som trådlösa överföringar kan ha.
Yamaha MusicCast 50 är en bärbar och smart streaming-högtalare. Be högtalaren spela en favoritlåt eller fråga om vädret. Denna högtalare har även Inbyggd Spotify Connect. Du ansluter högtalaren till ditt Spotify konto och sen är det bara att enkelt styra allt via appen. Då kan du använda telefonen som vanligt.
Sammantaget är Yamaha MusicCast 50 en modell med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära högtalarna på PriceRunner för tillfället och Yamaha MusicCast 50 kostar 3990.00 kr. Högtalaren har ett bra snittbetyg på 4.3 av 5, och dess egenskaper gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Yamaha MusicCast 50 |
| Märke | Yamaha |
| Typ | Bluetooth-högtalare |
Specifikationer | |
| Antal högtalare | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
Ljudegenskaper | |
| Watt (RMS) | 70.0 W |
Funktioner | |
| Funktioner | True wireless stereo (TWS) |
| Multirum | Ja |
| Appstyrning | Ja |
| Smarthögtalare | Ja |
| Anpassade för höjdkanaler | Nej |
Anslutningar | |
| USB typ (ej strömförsörjning) | USB C, USB A |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, RCA (Line), RJ45 (LAN), USB-C, USB-A, Optisk S/PDIF |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-07-24 |
Trådlöst | |
|---|---|
| Bluetooth-codec | SBC, AAC |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Chromecast för musik | Nej |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Trådlös räckvidd | 10.0 m |
| AirPlay 2 | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Stödda appar | Yamaha MusicCast, Qobuz, SiriusXm, Deezer, Amazon Music, Pandora, Tidal |
| Spotify Connect | Ja |
| AirPlay | Nej |
| Wi-Fi dual band | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
Mått | |
| Vikt | 4.5 kg |
| Höjd | 12.3 cm |
| Djup | 20.0 cm |
| Bredd | 40.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .