Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här skärmen från Philips har en snabb responstid på 4 ms och en bra uppdateringsfrekvens på 75 hz. Vill du skruva upp den på väggen så kan du använda VESA-fäste.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Philips PowerSensor 242B1 är 2 489 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
Den här modellen från Philips levererar ett bildförhållande på 16:9 (Wide) och panel av typen IPS/PLS. Modellen har en uppdateringsfrekvens på 75 Hz och responstiden ligger på 4 ms. Med VESA-fästet blir det inga problem med monteringen av din skärm.
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Modellens uppdateringsfrekvens ligger på 75 Hz, vilket är en ganska hög frekvens. En högre frekvens gör att skärmen presterar bättre i spel med höga krav. Modellen har en responstid på 4 ms.
Med en skärm på 23.8" får du en skärmstorlek som är ganska vanlig och passar till de flesta personerna. Panelen i skärmen är av typen IPS/PLS, i de skärmar som finns på marknaden idag så är den här paneltypen inte så vanligt förekommande. Modellens bildförhållande är 16:9 (Wide).
Sammantaget är Philips PowerSensor 242B1 en modell med bra egenskaper. Om du prisjämför den här bildskärmen på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 2489.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Den har ett högt snittbetyg på 4,10 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val med ett attraktivt pris.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Philips PowerSensor 242B1 |
| Märke | Philips |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Typ | Standard |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Ja |
| Skärmstorlek | 23.8 " |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 4 ms |
| Justerbar höjd | Ja |
| Pixelstorlek | 0.2745 mm |
| Responstid (exakt värde) | 4.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 75 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.4 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 15 W |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | TCO 5.0 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 4 st |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | 1 |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| HDMI-version | 1.4 |
| VGA | Ja |
| USB-typ | USB-A |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Ja |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Vikt med stativ | 4.6 kg |
| Bredd | 54.0 cm |
| Djup med stativ | 20.5 cm |
| Höjd med stativ | 50.1 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-08-26 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .