Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna produkt från Eizo har en snabb responstid på 5 ms och en IPS/PLS-panel. Modellen är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att skruva upp skärm på vägg.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Eizo Flexscan EV2760 är 6 380 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Skärmen från Eizo har en riktigt stor skärm med en storlek på 27" och panel av typen IPS/PLS. Tack vare det standardiserade VESA-fästet blir det inga problem att fästa skärmen på väggen. 61 Hz uppdateringsfrekvens är helt okej och responstiden ligger på 5 ms.
Med en skärm på 27" är det här en skärm som får anses som ganska stor. Skärmens panel är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar. Modellen har bildförhållandet 16:9 (Wide).
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Eizo Flexscan EV2760 har en responstid på 5 ms. Modellens uppdateringsfrekvens ligger på 61 Hz, vilket är en ganska hög frekvens. En högre frekvens gör att skärmen presterar bättre i spel med höga krav.
Sammantaget är Eizo Flexscan EV2760 en skärm med bra egenskaper. Om du prisjämför den här bildskärmen på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 6380.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Den har ett bra snittbetyg på 4,50 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val tack vare det lägre priset.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Eizo Flexscan EV2760 |
| Märke | Eizo |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Typ | Professionell |
| Färg | Vit, Svart |
| Högtalare | Ja |
| Skärmstorlek | 27.0 " |
| Energiklass | E, D |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 5 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.233 mm |
| Responstid (exakt värde) | 5.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD), 2560x1440 |
| Uppdateringsfrekvens | 61 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 350.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 16 W |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej, TCO 8.0 |
| Hållbarhetscertifieringar | EPEAT, TCO, Produkter med märkningen: FSC (Forest Stewardship Council) – certifieringar av tredje part, Energy Star |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.3 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 4 st |
| Antal DisplayPort | 2 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | 1 |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| HDMI-version | 1.4 |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-A |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Ja |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Vikt med stativ | 8.5 kg |
| Bredd | 61.2 cm |
| Djup med stativ | 23.0 cm |
| Höjd med stativ | 67.6 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-05-06 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .