Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En skärm från HP som har en skärmstorlek på 24" och en IPS/PLS-panel. För att enkelt kunna montera den på vägg använder du VESA-fäste.
Prova flexibla betalningar med
Lägsta pris på HP P244 är -, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Modellen från HP har en skärmstorlek på 24 tum och panel av typen IPS/PLS. Responstiden ligger på 5 ms och uppdateringsfrekvensen för skärmen ligger på 60 Hz. Tack vare det standardiserade VESA-fästet blir det inga problem att fästa din skärm på väggen.
Med en skärm på 23.8" är skärmstorleken ganska vanlig och fungerar till de flesta användarna. Modellens bildförhållande är 16:9 (Wide). Panelen är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar.
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz, vilket är en frekvens som är "good enough" för många behov. Modellen har en responstid på 5 ms.
Som du förstår så är HP P244 en modell med många praktiska egenskaper. Du kan prisjämföra den här bildskärmen här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 1769.24 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4,40 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val med ett attraktivt pris.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | HP P244 |
| Märke | HP |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Typ | Standard |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Nej |
| Skärmstorlek | 23.8 " |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 5 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.274 mm |
| Responstid (exakt värde) | 5.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-07-24 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Nej |
| USB | Nej |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| HDMI-version | 1.4 |
| VGA | Ja |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.3 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 17 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Vikt med stativ | 3.8 kg |
| Bredd | 53.9 cm |
| Djup med stativ | 20.0 cm |
| Höjd med stativ | 39.8 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .