Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här skärmen har en snabb responstid på 3 ms och en hyffsad uppdateringsfrekvens på 75 hz. Med ett bildförhållande på 16:9 så får du en standardskärm.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på AG Neovo X-22E är 8 375 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Modellen från AG Neovo har ett bildförhållande på 16:9 och är av typen LED. LED-tekniken är väl beprövad och ger ett bra resultat. Den har en uppdateringsfrekvens på 75 Hz och responstiden ligger på 3 ms. Tack vare det standardiserade VESA-fästet blir det inga problem att fästa din skärm på väggen.
Är du ute efter en gaming-skärm så är egenskaperna uppdateringsfrekvens och responstid väldigt viktiga. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 75 Hz, vilket ger dig en skärm med ganska hög frekvens. Med en högre frekvens så klarar skärmen av att återge bild bättre. Responstiden på snabba 3 ms är som gjort för gaming och ger en rapphet i spelen.
Skärmstorleken är 21,5 tum vilket är en skärmstorlek som är ganska vanlig och fungerar för de flesta personerna. Skärmens panel är av typen TN. En TN-panel är relativt billig och är därför populära på kontor. Skärmens bildförhållande är 16:9 och passar för dig som vill spela eller kolla film på skärmen.
Som du förstår så är X-22E en modell med många praktiska egenskaper. Just nu är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 8375.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra, men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | AG Neovo X-22E |
| Märke | AG Neovo |
Specifikationer | |
| Paneltyp | TN |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 170.0 ° |
| Typ | Gaming |
| Färg | Vit, Grå, Svart |
| Högtalare | Ja |
| Skärmstorlek | 21.5 " |
| Energiklass | E |
| Vertikal betraktningsvinkel | 160.0 ° |
| Responstid | 3 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.2482 mm |
| Responstid (exakt värde) | 3.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 75 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Nej, Ja |
| Vridbar | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-07-07 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Ja, Nej |
| USB | Nej |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej, 1 |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Ja |
| HDMI | Nej, Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Ja, Nej |
| DisplayPort | Nej, Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.3 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 18 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Vikt med stativ | 6.9 kg |
| Bredd | 51.3 cm |
| Djup med stativ | 15.5 cm |
| Höjd med stativ | 36.9 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .