Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här produkten har en skärmstorlek på 22" och en helt okej uppdateringsfrekvens på 76 hz. Modellen har ett bildförhållande på 16:9, vilket innebär en standardskärm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Hannspree HT225HPB är 3 105 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Denna modell från Hannspree levererar en skärm med en storlek på 21,5" och panel av typen IPS för bästa betraktningsvinklar. Tack vare det standardiserade VESA-fästet skruvar du upp skärmen på väggen utan problem. Responstiden för den här modellen är 7 ms och den har 76 Hz uppdateringsfrekvens.
Om man jämför olika skärmar brukar man titta på skärmens uppdateringsfrekvens och responstid. Modellen har en responstid på 7 ms vilket är lite högre än det man vill ha om man vill spela eller kolla på film med bra flyt. Modellens uppdateringsfrekvens ligger på 76 Hz, vilket ger dig en skärm med ganska hög frekvens. Med en högre frekvens så klarar skärmen av att återge bild bättre.
Skärmstorleken är 21,5" vilket är en skärmstorlek som är ganska vanlig och fungerar för de flesta användningsområdena. Den här skärmen har det vanligaste bildförhållandet 16:9. Modellens panel är av typen IPS, vilket lämpar sig för många olika sysslor såsom film och spel.
Som du förstår så är HT225HPB en modell med många praktiska egenskaper. I kategorin bildskärmar är det här för närvarande en topprankad produkt på PriceRunner och just nu kostar HT225HPB 3105.14 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4,33 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val tack vare det lägre priset.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Hannspree HT225HPB |
| Märke | Hannspree |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Standard |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Nej |
| Adaptiv synkronisering | Nej |
| Bild-i-Bild (PIP) | Nej |
| Skärmstorlek | 21.5 " |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 7 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.24825 mm |
| Responstid (exakt värde) | 7.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| USB | Nej |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Ja |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Nej |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 24 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 4.8 cm |
| Bredd | 49.0 cm |
| Höjd utan stativ | 29.9 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-08-01 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .