Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En bildskärm från Alienware som har en skärmstorlek på 27" och en IPS/PLS-panel. Modellen är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att skruva upp skärm på vägg.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Dell Alienware AW2723DF är 4 290 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Skärmen från Alienware har ett bildförhållande på 16:9 (Wide) och panel av typen IPS/PLS. Skärmen är utrustad med VESA-fäste för enkel montering på väggen. 240 Hz uppdateringsfrekvens är riktigt högt och responstiden ligger på 1 ms.
Den här modellens skärmstorlek ligger på 27" och är en ganska vanlig storlek. Panelen är av typen IPS/PLS, i de skärmar som finns på marknaden idag så är den här paneltypen inte så vanligt förekommande. Modellen är utrustad med HDR som gör bilden mer detaljrik och naturtrogen.
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Modellen har en responstid på 1 ms. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 240 Hz. Perfekt för gamern som vill att spelen flyter på utan lagg.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Alienware AW2723DF. Om du prisjämför den här bildskärmen på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 4290.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Alienware AW2723DF till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Dell Alienware AW2723DF |
| Märke | Dell |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Gaming |
| Färg | Grå |
| Högtalare | Nej |
| Adaptiv synkronisering | Nvidia G-sync Compatible, AMD FreeSync Premium Pro |
| Bild-i-Bild (PIP) | Ja |
| Skärmstorlek | 27.0 " |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 1 ms |
| Justerbar höjd | Ja |
| Pixelstorlek | 0.23 mm |
| Responstid (exakt värde) | 1.0 ms |
| Upplösning | 2560x1440 |
| Uppdateringsfrekvens | 280 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 600.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 10 bit |
Bild | |
| HDR | Ja |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Ja |
| Böjd skärm | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-24 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 4 st |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-A |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 2 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.4 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 105 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 6.7 cm |
| Bredd | 60.7 cm |
| Djup med stativ | 26.8 cm |
| Höjd utan stativ | 35.4 cm |
| Höjd med stativ | 51.6 cm |
| Vikt utan stativ | 5.7 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .