Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är är en TV på 65 tum med en knivskarp Ultra HD-upplösning. Återupplev dina favoritfilmer och spel på nytt med HDR.
Prova flexibla betalningar med
Kungs TV
Philips 65OLED909/12
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Philips 65OLED909 är 24 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Med så många olika TV-modeller på marknaden kan det vara svårt för dig att hitta rätt. För att förenkla processen är det viktigt att du lär dig om de funktioner och tekniker som finns tillgängliga, så att du kan fatta ett informerat beslut om vilken TV som bäst uppfyller dina behov.
En OLED-display har den fina egenskapen att kunna stänga av varje enskild pixel för sig tack vare att varje pixel också har sin egen ljuskälla. Varför är det så bra då? Jo, för att uppnå äkta svärta i en bild kan det inte vara något ljus inblandat. Definitionen av svart är saknad av ljus, så när en pixel kan släckas helt blir det en mer äkta svart färg än hos t.ex. LED-displayer.
Philips 65" 4K UHD OLED+ Smart TV Ambilight kommer ge dig en förstklassig ljud- och bildupplevelse hemma i soffan, då den har stöd för Dolbys egna ljud- och bildformat. Dolby samarbetar ofta med regissörer för att försöka ge dig som tittare en så nära framställning av hur filmens ljud och bild var menat att vara.
Sammantaget är 65" 4K UHD OLED+ Smart TV Ambilight en modell med bra egenskaper. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra modeller, men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt. I kategorin TV-apparater är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 24990.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Philips 65OLED909 |
| Märke | Philips |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 65.0 " |
| Operativsystem | Google TV |
| Energiklass HDR | G |
| Energiklass | F |
| Uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Färg | Svart |
Bild | |
| ALLM | Ja |
| HFR | Nej |
| WCG | Ja |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Bildfiler som stöds | BMP, GIF, JPEG/JPG, PNG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | OLED |
| HDR-typ | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Videofiler som stöds | HEVC/H.265, Matroska (MKV), MPEG2, AVI, MPEG4, VP9, AVC/H.264, MPEG1 |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Bakbelyst LED | Ja |
Funktioner | |
| Röststyrning | Ja |
| ARC | ARC, eARC |
| Funktioner | Ambilight, Bild-i-Bild (PiP), HbbTV Support |
| Röstassistent | Google Assistant |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Ja |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.3 W |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-10-15 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 3 st |
| MHL | Nej |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.0, 2.1 |
| CEC | Ja |
| HDCP version | 2.3 |
| Antal HDMI | 4 st |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Smarta hem system | Amazon Alexa, Control4, Google Home |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Atmos, DTS:X, Dolby AC-4, Dolby Digital |
| Högtalareffekt (total) | 81 W |
| Högtalartyp | Flerkanal |
| Ljudfilformat | AAC, FLAC, MP3, WAV |
Tuner | |
| TV-mottagare | Digital |
| CI/CA | CI+ |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 300x300 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 88.5 cm |
| Vikt (utan stativ) | 24.3 kg |
| Höjd (utan stativ) | 86.3 cm |
| Bredd | 144.4 cm |
| Djup (utan stativ) | 5.6 cm |
| Djup (med stativ) | 29.0 cm |
| Vikt (med stativ) | 24.7 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .