Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Hisense 55A6N är 5 089 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
En TV är numera en ganska central del i vår vardagsunderhållning. Det finns ett enormt utbud av modeller och storlekar, så du bör kunna hitta en som passar just dina behov. Detta kan dock också innebära att det blir svårare att välja, så läs på lite om funktioner och olika typer av paneler för att veta exakt vad du behöver.
Om du behöver ansluta mer än en källenhet med HDMI så kan det vara bra att veta att det finns tre HDMI-ingångar. Så med andra ord så behöver du inte koppla ur hemmabion för att kunna använda din spelkonsol.
55A6N har en upplösning i 4K Ultra HD som är makalös och får de flesta att tappa hakan. För att sätta det i perspektiv är det fyra gånger så hög upplösning som på en vanlig full HD-TV. Har du ännu inte upplevt 4K är det verkligen dags.
Sammantaget är 55A6N en TV med bra egenskaper. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör 55A6N till ett bra köp. Det här är en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 5089.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Hisense 55A6N |
| Märke | Hisense |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 55.0 " |
| Operativsystem | Google TV |
| Färg | Svart |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
Bild | |
| ALLM | Ja |
| Bakbelyst LED | Ja |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | LED |
| HDR-typ | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
Funktioner | |
| Röststyrning | Ja |
| ARC | eARC |
| Röstassistent | Google Assistant |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS Virtual:X |
| Högtalareffekt (total) | 16 W |
| Högtalartyp | Stereo |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal Komposit | 1 st |
| MHL | Nej |
| USB version | USB 2.0 |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN), USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI, Komposit |
| HDMI-version | 2.0 |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 3 st |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Smarta hem system | Amazon Alexa |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Energiförbrukning (drift) | 130.0 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 200x400 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 76.8 cm |
| Vikt (utan stativ) | 10.9 kg |
| Höjd (utan stativ) | 71.4 cm |
| Djup (med stativ) | 27.4 cm |
| Bredd | 123.3 cm |
| Vikt (med stativ) | 11.0 kg |
| Djup (utan stativ) | 7.9 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-06-01 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .