Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
e-ville
LG 43'' UT73 – 4K LED TV
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG 43UT73006LA är 4 279 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Vi har kommit väldigt långt med TV-apparater sedan de började "infiltrera" våra hem på 50-talet. Det finns numera en uppsjö av olika paneltyper och storleken har krupit upp över smått förbluffande 100 tum. Det är kanske inte så konstigt att det är svårt att veta vilken TV man ska välja, men en bra början är att vara påläst om funktioner och annat.
Tack vare stödet för HDR kommer ditt TV-tittande nå en helt ny dimension. I samspel med 4K-upplösningen bidrar HDR till ett sällan skådat djup och detaljrikedom. HDR står för High Dynamic Range vilket är en teknik som gör det möjligt att få mörka färger och områden mörkare och ljusa områden ljusare. Det gör att bilden upplevs djupare och ger känslan av att titta ut genom ett fönster snarare än att titta på en TV.
43UT73006LA har en LED-display vilket fortfarande är den mest beprövade och allra mest köpta tekniken på marknaden. Att välja en TV med LED-display har många fördelar. Eftersom tekniken är så cementerad inom TV-industrin är det ett säkert kort. LED-paneler kan också uppnå en fantastisk ljusstyrka och oerhört vackra naturtrogna färger.
Som du märker så finns det mycket bra att säga om 43UT73006LA. I kategorin TV-apparater är det här för närvarande en av de allra mest populära TV-apparaterna på PriceRunner och för tillfället kostar 43UT73006LA 4279.00 kr. Priset för den här modellen är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG 43UT73006LA |
| Märke | LG |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 43.0 " |
| Lanseringsår | 2024 |
| Operativsystem | webOS |
| Energiklass HDR | G |
| Färg | Svart |
| Energiklass | G |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
Bild | |
| Bildfrekvens | 120p |
| ALLM | Ja |
| Bakbelyst LED | Ja |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | LED |
| HDR-typ | HLG, HDR10 Pro, HDR10 |
| VRR | Ja |
Funktioner | |
| Röststyrning | Ja |
| ARC | ARC, eARC |
| Funktioner | Bild-i-Bild (PiP) |
| Röstassistent | LG ThinQ |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Tuner | |
| CI/CA | CI/CA |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 st |
| MHL | Nej |
| USB version | USB 2.0 |
| Anslutningar | RJ45 (LAN), USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 3 st |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Trådlöst & Streaming | AirPlay 2, Chromecast |
| Smarta hem system | Amazon Alexa |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Digital Plus, PCM, Dolby AC-4, Dolby Digital |
| Högtalareffekt (total) | 20 W |
| Högtalartyp | Stereo |
| Ljudfilformat | MP3, PCM, AAC, WMA |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 300x300 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 60.9 cm |
| Vikt (utan stativ) | 6.7 kg |
| Höjd (utan stativ) | 55.9 cm |
| Djup (med stativ) | 22.9 cm |
| Bredd | 95.7 cm |
| Vikt (med stativ) | 6.8 kg |
| Djup (utan stativ) | 7.92 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-06-16 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .