Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sony FWD-75X80L är 27 252 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Vi har kommit väldigt långt med TV-apparater sedan de började "infiltrera" våra hem på 50-talet. Det finns numera en uppsjö av olika paneltyper och storleken har krupit upp över smått förbluffande 100 tum. Det är kanske inte så konstigt att det är svårt att veta vilken TV man ska välja, men en bra början är att vara påläst om funktioner och annat.
Din gamla favoritfilm kommer få sig ett nytt liv tack vare stödet för ljud och bild från Dolby. Med Dolby Vision kommer bilden till sitt rätta jag, då Dolby har samarbetat med regissörer för att kunna ge dig den bild som det faktiskt var tänkt att se ut. Tillsammans med en unik ljudbild som kommer ge känslan av att vara mitt i filmens handling.
Det kan vara lite motigt om det bara finns en HDMI-ingång och du har flera enheter som behöver anslutas, till exempel hemmabio och spelkonsol. Den här TV-modellen har dock fyra HDMI-ingångar, så den kan upplevas som lite mer praktisk av den anledningen.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos FWD-75X80L. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra modeller, men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt. Det här är en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 27252.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sony FWD-75X80L |
| Märke | Sony |
Specifikationer | |
| Skärmstorlek | 75.0 " |
| Operativsystem | Android TV |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Lanseringsår | 2023 |
| Färg | Svart |
Bild | |
| ALLM | Ja |
| Bildförhållande | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Bildförbättringsteknik | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Bildfiler som stöds | JPEG/JPG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skärmteknik | LCD |
| HDR-typ | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| Videofiler som stöds | HEVC/H.265, MPEG2, AVI, MPEG4, AVC/H.264, Xvid, MPEG1 |
| VRR | Nej |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Bakbelyst LED | Ja |
Funktioner | |
| ARC | ARC, eARC |
| Funktioner | Inspelningsfunktion via USB (PVR) |
| Smart TV | Ja |
| Ambilight | Nej |
Skärm | |
| Skärmupplösning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skärmform | Platt |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Tuner | |
| TV-mottagare | Analog, Digital |
| CI/CA | CI+ |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal Komposit | 1 st |
| MHL | Nej |
| Anslutningar | HDMI, Komposit, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.1 |
| CEC | Ja |
| HDCP version | 2.3 |
| Antal HDMI | 4 st |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Trådlöst & Streaming | AirPlay, Chromecast, Miracast |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 1 (802.11b), Wi-Fi 2 (802.11a), Wi-Fi 3 (802.11g), Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS, Dolby Atmos, PCM |
| Högtalareffekt (total) | 20 W |
| Högtalartyp | Stereo |
| Ljudfilformat | PCM |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 300x300 mm |
Mått | |
| Höjd (med stativ) | 103.6 cm |
| Vikt (utan stativ) | 32.2 kg |
| Höjd (utan stativ) | 96.2 cm |
| Bredd | 167.5 cm |
| Djup (utan stativ) | 7.3 cm |
| Djup (med stativ) | 39.9 cm |
| Vikt (med stativ) | 33.7 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-05-22 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .