Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Motorn på 3000 watt är en av de kraftfullaste på marknaden. Sladden är 10.0 meter lång.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nilfisk ATTIX 961-01 16A är 12 494 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Det här kan vara precis den modell av grovdammsugare som du är ute efter. En fördel med den är att den har ett miljövänligt sätt att samla upp dammet och den har tillräckligt med effekt i motorn för att klara av det mesta.
Motorn på 3000 watt är en av de kraftfullaste på marknaden idag och gör att dammsugaren inte borde ha några som helst problem med smutsen. Vanliga hushållsdammsugare är inte helt lämpliga för grovrengöring, utan för sådant är det bättre att ha en riktig grovdammsugare.
Ljudnivån på denna produkt ligger på 67 dB, vilket är förhållandevis tystlåtet och inte mer högljutt än normal samtalston två personer emellan. Du kommer inte behöva tömma behållaren i första taget, då den har en väldigt generös volym på hela 70 liter.
Sammantaget är Nilfisk ATTIX 961-01 16A en väldigt användbar produkt. Om du prisjämför den här dammsugaren på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 12493.75 kr, och det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här dammsugaren till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nilfisk ATTIX 961-01 16A |
| Märke | Nilfisk |
| Typ | Grovdammsugare |
Specifikationer | |
| Påsvolym | 70.0 L |
| Filter | PET filter, Tvättbart filter |
| Egenskaper | Teleskoprör |
| Dammbehållare | Vattentank |
| Färg | Silver |
| Ljudnivå | 67 dB |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-03-30 |
Prestanda | |
|---|---|
| Uppsugningskraft (kPA) | 25.0 kPa |
| Motoreffekt | 3000 W |
Mått | |
| Djup | 580.0 mm |
| Höjd | 970.0 mm |
| Bredd | 600.0 mm |
| Vikt | 30.0 kg |
| Sladdlängd | 10.0 m |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .