Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Energieffektiviteten i denna dammsugare befästs av A klassningen. Motorn har en bra effekt på 600 watt och dammsugarpåsarna är enkla att hantera.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens VS06A212 är 1 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Det här kan vara precis den modell av dammsugare som du är ute efter. Den har en väldigt klassisk design som gör den lätthanterlig och den har tillräckligt med effekt i motorn för att klara av det mesta.
600 watt i motoreffekt borde duga bra för de flesta städuppgifterna i din vardag, även om det finns andra modeller med högre motoreffekt. Dammsugare med den här mer klassiska designen har generellt sett högre effekt och bättre sugkraft än till exempel upprättstående modeller.
Denna produkt låter inte mer än normalt, den är tystare än en vanlig dusch då den har en ljudnivå på 79 dB. Påsen till den här dammsugaren har en normalstor volym och rymmer 4.0 liter, så du behöver inte byta den oftare än normalt.
Som du förstår så är Siemens VS06A212 en produkt med många praktiska egenskaper. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 1490.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4.18 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens VS06A212 |
| Märke | Siemens |
| Typ | Golvdammsugare |
Specifikationer | |
| Påsvolym | 4.0 L |
| Filter | Micro filter |
| Våt- & Torrdammsugare | Ja |
| Egenskaper | Teleskoprör |
| Dammbehållare | Påse |
| Färg | Svart, Grön |
| Ljudnivå | 79 dB |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Prestanda | |
|---|---|
| Dammupptagning matta | D |
| Aktionsradie | 9.0 m |
| Motoreffekt | 600 W |
| Dammupptagning hårt golv | A |
Mått | |
| Djup | 400.0 mm |
| Höjd | 255.0 mm |
| Bredd | 287.0 mm |
| Vikt | 5.9 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-02-01 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .