Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

PowerForce EPF6GREEN är klassisk golvdammsugare från Electrolux. Denna dammsugare har en normal ljudnivå på 76 decibel.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux PowerForce EPF6GREEN är 3 118 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Går du i tankarna för att köpa en golvdammsugare? Då kan den här modellen från Electrolux vara ett bra val. Dammet samlas upp i vanliga dammsugarpåsar som du enkelt byter ut när de är fulla.
Tack vare det avtagbara munstycket kommer du enkelt åt trånga utrymmen i ditt hem och kan därför städa bort även de minsta dammpartiklarna. Electrolux PowerForce EPF6GREEN har en motoreffekt på 800 watt.
Den här modellen har en sladd som bara är 6 meter lång, vilket är ett bra alternativ om du inte behöver dammsuga så stora ytor. Damm och smuts samlas upp i vanliga klassiska dammsugarpåsar som du byter ut vid behov.
Inget hem är komplett utan en dammsugare och den här modellen kan vara perfekt för dig! I kategorin dammsugare är det här i dagsläget en av de mest populära modellerna på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 3118.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.70 av 5 vilket gör den till ett riktigt prisvärt köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux PowerForce EPF6GREEN |
| Märke | Electrolux |
| Typ | Golvdammsugare |
Specifikationer | |
| Volym dammbehållare | 3.5 L |
| Filter | Tvättbart filter |
| Egenskaper | Teleskoprör, Svängbara hjul, Indikering påsbyte |
| Dammbehållare | Påse |
| HEPA-Klassificering | HEPA 12 (E12) |
| Färg | Svart, Grön |
| Ljudnivå | 76 dB |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-10-04 |
Prestanda | |
|---|---|
| Dammupptagning matta | B |
| Partikelutsläppsklass | G, A |
| Aktionsradie | 9.0 m |
| Motoreffekt | 800 W |
| Dammupptagning hårt golv | A |
Mått | |
| Djup | 441.0 mm |
| Höjd | 238.0 mm |
| Bredd | 293.0 mm |
| Vikt | 6.0 kg |
| Sladdlängd | 6.0 m |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .