Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Ubiquiti Dream Machine Special Edition är 5 863 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 21 jämförda butiker.
Man kommer knappt undan med att inte ha ett trådlöst nätverk längre. Förutom för de uppenbara sakerna såsom din telefon och din dator har du antagligen också en smart TV hemma, och kanske någon form av smart högtalare. Med andra ord, det är inte klokt att kompromissa på ditt hemnätverk.
Vissa routrar har stöd för strömförsörjning över Ethernet-kabeln, så kallad Power over Ethernet. Så är även fallet med den här routern, vilket är praktiskt då du inte behöver väga in närhet till elluttag när du placerar routern.
Vad gäller antalet LAN-portar så får du nio stycken på just den här modellen. Praktiskt om du har flera enheter som behöver anslutas med sladd.
Det genomsnittliga betyget är mycket högt (4.1 av 5) och det dagsaktuella lägsta priset är 5863.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Ubiquiti Dream Machine Special Edition |
| Märke | Ubiquiti |
Specifikationer | |
| Power over Ethernet (PoE) | Ja |
| Extern antenn | Nej |
| Ethernet-hastighet | 10 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
| Link Aggregation | Nej |
| MIMO | Nej |
| xDSL modem | Nej |
| Antal antenner | 0 |
| Meshsystem | Nej |
| VoIP (SIP) | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| LAN-portar | 8 |
| USB | Nej |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Rackmonteringsbar | Ja |
| Vikt | 5.0 kg |
| Höjd | 4.4 cm |
| Djup | 28.6 cm |
| Bredd | 44.2 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-02-14 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .