Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB30RRD5 är 19 089 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren.
Smeg Smeg FAB30RRD5 Röd ger ifrån sig ett ljud som har uppmätts till 37 dB. För var tioende decibel som höjs blir ljudet tio gånger starkare. För referens så brukar en normal samtalston ligga på ungefär 60 dB och en dammsugare runt 80 dB.
Innan du lägger dina hårt förvärvade slantar på en ny kylfrys bör du se till att den får plats. Att behöva skicka tillbaka en så stor pjäs eller att tvingas bygga om för att den inte passar kan medföra en hel del huvudvärk. Just den här modellen är 173 cm hög, 60 cm bred och 73 cm djup.
Tack vare sitt dynamiska kylningssystem kommer dina matvaror må avsevärt mycket bättre i den här Smeg FAB30RRD5 Röd än de flesta andra fryskylar. Det dynamiska kylningssystemet innebär att dina matvaror kyls genom ett luftburet kylsystem som skapar en mycket jämnare temperatur.
Sammantaget är Smeg FAB30RRD5 Röd från Smeg en riktigt fin kylfrys med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 19089.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.9 av 5 och alla dess bra egenskaper gör den till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB30RRD5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 4.0 kg |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Glashyllor, Dynamiskt kylningssystem (fläkt), Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 222.0 L |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 37 dB |
| Nettovolym (Frys) | 72.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 156.0 |
| Färg | Röd |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 100 W |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-06 |
Design | |
|---|---|
| Hyllor (frysdörr) | 1 st |
| Dörröppning | Vänster |
| Utförande | Frys över kyl |
| Hyllor/lådor (frys) | 2 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 30.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
| Djup | 72.8 cm |
| Höjd | 173.0 cm |
| Sladdlängd | 1.35 m |
| Vikt | 78.6 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .