Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB38LBL5 är 25 295 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren
Hos äldre frysar är igenfrostning ett vanligt och tråkigt problem. Vem har tid eller ork att ta en hel dag i anspråk till att frosta av en frys? Med den här modellen slipper du allt sånt då den praktiskt nog har automatisk avfrostning.
Vad gäller energiförbrukning konsumerar den här kylfrysen 321 kWh per år och har fått den EU-reglerade energiklassificeringen E. För att ha en så låg energiförbrukning som möjligt finns det en del tips och tricks att följa. Bland annat är det bra att hålla en konstant temperatur, då håller sig maten fräsch och kylfrysen behöver inte jobba lika mycket.
Frysen har en volym på 128 liter och det får vi räkna som ganska rymligt. Du kommer ha gott om plats för bröd, matlådor, is, glass och vad du än vill ha. Troligen är den tillräckligt stor för att du ska kunna glömma bort de matlådor och rester du en dag valde att frysa in.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Smeg Smeg FAB38LBL5 Svart. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att det lägsta priset just nu ligger på 25295.00 kr. Det är också en topprankad produkt sett till popularitet. Om man jämför modellens pris mot resten av katerogrin så är den något dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB38LBL5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 9.0 kg |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Glashyllor, Dynamiskt kylningssystem (fläkt), Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 309.0 L |
| Energiklass | G, E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 42 dB |
| Nettovolym (Frys) | 128.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan, Isdispenser |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 321.0 |
| Färg | Svart |
Design | |
|---|---|
| Omhängningsbar dörr | Ja |
| Dörröppning | Höger, Vänster |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (frys) | 2 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Antal kompressorer | 1 |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 70.6 cm |
| Djup | 77.1 cm |
| Höjd | 205.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-06 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .