Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens iQ500 KF96DAXEA är 28 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 12 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Siemens iQ500 KF96DAXEA ger ifrån sig ett ljud som har uppmätts till 39 dB. För var tioende decibel som höjs blir ljudet tio gånger starkare. För referens så brukar en normal samtalston ligga på ungefär 60 dB och en dammsugare runt 80 dB.
När hungern smyger sig på mitt i natten kommer den här kylen vara din bästa vän. Den har nämligen inbyggd belysning så du kommer lätt att kunna hitta alla pålägg du söker för att kunna bre dig en trevlig nattmacka. Lamporna är dessutom av LED-teknik, vilket är både klimat- och ekonomivänligt.
Skulle olyckan vara framme och du får strömavbrott kan du ta ett djupt andetag och pusta ut innan du oroar dig över att all mat i frysen förstörs. Den här modellen klarar nämligen av att behålla temperaturen i upp till 15 timmar.
Som du förstår så är Siemens iQ500 KF96DAXEA en riktigt fin kylfrys med många åtråvärda egenskaper och finesser. Det här är en av de allra mest populära kylfrysarna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 28990.00 kr. Om man jämför kylfrysen pris mot resten av katerogrin så är den dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens iQ500 KF96DAXEA |
| Märke | Siemens |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 16.0 kg |
| Dispenser funktioner | Krossad is, Iskuber |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Multi Air Flow, Belysning kyl, Barnlås, Wifi |
| Nettovolym (Kyl) | 375.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Nettovolym (Frys) | 199.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Is- & Vattendispenser |
| Klimatklass | SN, T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 327.0 |
| Färg | Svart |
Funktioner | |
| Appstyrning | Ja |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Dubbel |
| Utförande | Side-by-side |
| Hyllor/lådor (kyl) | 9 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 6 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 5 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 15.0 tim |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 90.5 cm |
| Djup | 73.1 cm |
| Höjd | 183.0 cm |
| Vikt | 138.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-05-31 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .