Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på LG GSXV90MCDE är 18 230 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Kylfrys är en sak som vi tror att de flesta har svårt att leva utan. Dock finns det så enormt många olika modeller, märken och varianter numera att det kan upplevas som nästan omöjligt att välja rätt modell. Kanske kan den här vara rätt för dig?
Kylen har en volym på 416 liter vilket får räknas som väldigt stort. Det finns en tumregel kring kapacitet på kylskåp och det är att man helst ska ha 100 liter per person. Därför kan vi säga att den här skulle vara lämplig för en hel familj.
Om du är ljudkänslig kan vi berätta att den här kylfrysen har uppmätts att låta upp till 36 decibel. För referens så brukar en normal samtalston mätas upp till 60 decibel och en genomsnittlig dammsugare ca 80 decibel. För att ge ytterligare en fingervisning så blir ljudet tio gånger högre för var tionde decibel.
Frysen har en kapacitet på 219 liter, vilket vi får räkna som väldigt stort och rymligt. Brukar du storhandla mycket kommer den här komma väl till användning.
Sammantaget är LG GSXV90MCDE Svart från LG en riktigt fin kombinerad kyl- och frys med bra finesser och egenskaper. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att den i dagsläget kostar 18230.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett högt snittbetyg på 4.8 av 5 och alla dess attraktiva attribut gör den till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | LG GSXV90MCDE |
| Märke | LG |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 12.0 kg |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | LED-belysning, Snabbfrysning, Display, Multi Air Flow, Belysning kyl, Belysning frys, Glashyllor, Wifi, Flaskställ |
| Nettovolym (Kyl) | 416.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 36 dB |
| Nettovolym (Frys) | 219.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Is- & Vattendispenser |
| Klimatklass | T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 348.0 |
| Färg | Svart |
Design | |
|---|---|
| Hyllor (frysdörr) | 2 st |
| Dörröppning | Dubbel |
| Utförande | Side-by-side |
| Hyllor/lådor (kyl) | 7 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 7 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 4 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
Mått | |
| Bredd | 91.3 cm |
| Djup | 73.5 cm |
| Höjd | 179.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-10-14 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .