Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Logik LSBSX23E är 7 995 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren.
Logik LSBSX23E ger ifrån sig ett ljud som har uppmätts till 36 dB. För var tioende decibel som höjs blir ljudet tio gånger starkare. För referens så brukar en normal samtalston ligga på ungefär 60 dB och en dammsugare runt 80 dB.
Kylen har en volym på 334 liter vilket får räknas som väldigt stort. Det finns en tumregel kring kapacitet på kylskåp och det är att man helst ska ha 100 liter per person. Därför kan vi säga att den här skulle vara lämplig för ett hushåll på minst tre personer.
Vad gäller energiförbrukning konsumerar den här kylfrysen 309 kWh per år och har fått den EU-reglerade energiklassificeringen E. För att ha en så låg energiförbrukning som möjligt finns det en del tips och tricks att följa. Bland annat är det bra att hålla en konstant temperatur, då håller sig maten fräsch och kylfrysen behöver inte jobba lika mycket.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Logik LSBSX23E. För tillfället är det lägsta priset på den här kylfrysen på PriceRunner 7995.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta den deal som passar dig bäst. Den har ett högt snittbetyg på 5 av 5 och alla dess unika karaktärsdrag gör den till ett prisvärt köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Logik LSBSX23E |
| Märke | Logik |
Specifikationer | |
| Egenskaper | NoFrost |
| Nettovolym (Kyl) | 334.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 36 dB |
| Nettovolym (Frys) | 185.0 L |
| Klimatklass | SN, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 309.0 |
| Färg | Rostfritt stål |
Teknisk specifikation | |
| Säkerhet vid strömavbrott | 6.0 tim |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-01-19 |
Design | |
|---|---|
| Hyllor (frysdörr) | 4 st |
| Dörröppning | Dubbel |
| Utförande | Side-by-side |
| Hyllor/lådor (kyl) | 8 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 7 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 3 st |
Mått | |
| Bredd | 91.0 cm |
| Djup | 64.5 cm |
| Höjd | 178.5 cm |
| Vikt | 83.5 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .