Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Miele KFN 4395 DD är 16 754 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren.
Rekommenderas för hushåll på två till tre personer då kylen har en kapacitet på 268 liter. En tumregel många brukar gå efter när det kommer till kapacitet för kylar är att man behöver ungefär 100 liter per person för att få plats med sina varor.
Vad gäller energiförbrukning konsumerar den här kylfrysen 203 kWh per år och har fått den EU-reglerade energiklassificeringen D. För att ha en så låg energiförbrukning som möjligt finns det en del tips och tricks att följa. Bland annat är det bra att hålla en konstant temperatur, då håller sig maten fräsch och kylfrysen behöver inte jobba lika mycket.
Innan du drar på dig spenderarbyxorna bör du ta reda på om den här modellen kommer att få plats i ditt kök. Se till att mäta ordentligt, både en och två gånger. Miele Miele KFN 4395 DD Vit har mätts upp till 202 cm hög, 60 cm bred och 68 cm djup.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Miele Miele KFN 4395 DD Vit. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att den i dagsläget kostar 16754.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Om vi jämför priset för den här produkten mot resten av kategorin så är det lägre än genomsnittet, vilket gör Miele KFN 4395 DD Vit till ett prisvärt köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Miele KFN 4395 DD |
| Märke | Miele |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 10.0 kg |
| Ljudnivåklass | C |
| Egenskaper | LED-belysning, Snabbfrysning, NoFrost, Flaskställ, Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 268.0 L |
| Energiklass | D |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 36 dB |
| Nettovolym (Frys) | 103.0 L |
| Klimatklass | SN, T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 202.6 |
| Färg | Vit |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 13A |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 5 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Djup | 67.5 cm |
| Höjd | 201.5 cm |
| Vikt | 74.1 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-11-19 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .