Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på Cylinda KF2385LFHE är 8 995 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Kylen har en volym på 234 liter vilket får räknas som ganska stort. Det finns en tumregel kring kapacitet på kylskåp och det är att man helst ska ha 100 liter per person. Därför kan vi säga att den här skulle vara lämplig för ett hushåll på två personer.
För dig som brukar storhandla och frysa in mycket mat har den här kylfrysen lämpligt nog en snabbfrysningsfunktion. Frysens temperatur sjunker då snabbt under en kort period tills allt är fryst, sedan återgår den till normal temperatur.
Frysen har en volym på 107 liter och det får vi räkna som ganska rymligt. Du kommer ha gott om plats för bröd, matlådor, is, glass och vad du än vill ha. Troligen är den tillräckligt stor för att du ska kunna glömma bort de matlådor och rester du en dag valde att frysa in.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Cylinda Cylinda KF2385LFHE Vit. Om du prisjämför den här kylfrysen på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 8995.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det lägre än genomsnittet, vilket gör Cylinda KF2385LFHE Vit till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Cylinda KF2385LFHE |
| Märke | Cylinda |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 5.2 kg |
| Egenskaper | Manuell avfrostning, Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Temperaturvarning, Dynamiskt kylningssystem (fläkt), Flaskställ |
| Nettovolym (Kyl) | 234.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 39 dB |
| Nettovolym (Frys) | 107.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 242.0 |
| Färg | Vit |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-21 |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 5 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 15.25 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 59.5 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
| Djup | 65.0 cm |
| Höjd | 186.0 cm |
| Sladdlängd | 3.0 m |
| Vikt | 67.0 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .