Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB38RCR5 är 30 495 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Kylfrys är en sak som vi tror att de flesta har svårt att leva utan. Dock finns det så enormt många olika modeller, märken och varianter numera att det kan upplevas som nästan omöjligt att välja rätt modell. Kanske kan den här vara rätt för dig?
Om olyckan är framme och strömmen går behöver du inte drabbas av akut panik. Den här kylfrysen klarar nämligen av att behålla kylan i 14 timmar, förutsatt att du inte öppnar och stänger den allt för mycket.
Tack vare sitt dynamiska kylningssystem kommer dina matvaror må avsevärt mycket bättre i den här Smeg FAB38RCR5 Beige än de flesta andra fryskylar. Det dynamiska kylningssystemet innebär att dina matvaror kyls genom ett luftburet kylsystem som skapar en mycket jämnare temperatur.
Kylen har en ganska stor kapacitet med en volym på 344 liter. Det får vi klassa som ganska rymligt. En genomsnittlig person brukar behöva cirka 100 liter utrymme så den här modellen kan vara lämplig för ett hushåll på minst tre personer. Men naturligtvis går det bra att fylla upp alla 344 liter helt på egen hand också.
Sammantaget är Smeg FAB38RCR5 Beige från Smeg en mycket praktisk kombinerad kyl- och frys med bra egenskaper. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 30495.00 kr. Det är också en av de allra mest populära produkterna. Om man jämför modellens pris mot resten av katerogrin så är den något dyrare än de flesta andra, men med tanke på alla funktioner och material får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB38RCR5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 8.0 kg |
| Egenskaper | Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Glashyllor, Dynamiskt kylningssystem (fläkt) |
| Nettovolym (Kyl) | 344.0 L |
| Energiklass | E |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 41 dB |
| Nettovolym (Frys) | 137.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 282.0 |
| Färg | Beige |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-04-19 |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 6 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 4 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 14.0 tim |
Mått | |
| Bredd | 70.6 cm |
| Djup | 81.1 cm |
| Höjd | 205.0 cm |
| Vikt | 128.4 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .