Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Scandomestic SKF297W är 4 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Frysen har en volym på 74 liter, vilket som får räknas som ganska genomslittligt. Du kommer ha gott om plats för att förvara det allra nödvändigaste som bröd, matlådor och andra råvaror.
Rekommenderas för hushåll på en till två personer då kylen har en kapacitet på 153 liter. En tumregel många brukar gå efter när det kommer till kapacitet för kylar är att man behöver ungefär 100 liter per person för att få plats med sina varor.
Scandomestic Scandomestic SKF297W Vit ger ifrån sig ett ljud som har uppmätts till 39 dB. För var tioende decibel som höjs blir ljudet tio gånger starkare. För referens så brukar en normal samtalston ligga på ungefär 60 dB och en dammsugare runt 80 dB.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Scandomestic Scandomestic SKF297W Vit. Om du prisjämför det här kombinerade kyl- och frysskåpet på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 4990.00 kr. Det är också en av de mest populära och eftersökta produkterna för tillfället. Priset ligger under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här modellen till ett prisvärt köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Scandomestic SKF297W |
| Märke | Scandomestic |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 3.5 kg |
| Egenskaper | LED-belysning, Display, Belysning kyl, Glashyllor |
| Nettovolym (Kyl) | 153.0 L |
| Energiklass | F |
| Placering | Fristående |
| Nettovolym (Frys) | 74.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 210.0 |
| Färg | Vit, Grön, Transparent |
Design | |
|---|---|
| Omhängningsbar dörr | Ja |
| Dörröppning | Höger |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (frys) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
Mått | |
| Bredd | 54.0 cm |
| Djup | 55.0 cm |
| Höjd | 159.3 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-03-13 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .