Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Letar du efter efter en ny tvättmaskin kan du ha kommit rätt. Den här maskinen kan tvätta sängkläder, handdukar och andra föremål och den kommer bland annat utrustad med en ångfunk
Prova flexibla betalningar med
Från Elgiganten
Electrolux Serie 500 Tvättmaskin EW2F3047R5 (7kg)
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux EW2F3047R5 Washing Machine är 6 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du bor i lägenhet har du kanske tillgång till en tvättstuga, men det går ju inte att förneka hur mycket smidigare det är att ha sin egen tvättmaskin. Om du har ett litet badrum eller bara vill ha en mer kompakt tvättmaskin kan en toppmatad modell vara ett bra val.
Modellen har en ljudnivå under centrifugering på 76 dB. Det här är en fristående modell som enkelt installeras i ditt badrum.
Även om den inte har den högsta energiklassningen så är det ändå en energisnål maskin med en C-klassning. Det är en lämplig tvättmaskin för stora hushåll, då den har en väldigt rymlig trumma som rymmer hela 7 kg tvätt.
För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 6990.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Jämfört med snittpriset inom kategorin tvättmaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en prisvärd tvättmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux EW2F3047R5 Washing Machine |
| Märke | Electrolux |
| Produkttyp | Tvättmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | C |
| Ljudnivå (centrifugering) | 76 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Ljudnivåklass | B |
| Centrifugeringsklass | B |
| Placering | Fristående |
| Färg | Vit |
| Ljudnivå (tvätt) | 57.0 dB |
| Tvättkapacitet | 7.0 kg |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 59.0 kW/h |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 40.0 L |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1400 rpm |
| Restfuktighet | 53.0 % |
| Snabbtvätt | 15 min |
| Egenskaper | Barnspärr, Ångfunktion |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 59.7 cm |
| Höjd | 84.7 cm |
| Djup | 54.0 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Vikt | 65.5 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-03-07 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .