Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en ny frontmatad modell kan den här modellen vara något för dig. Det finns plats för så mycket som 10 kg tvätt i maskinen. Installationen underlättas av att det
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux EW7W6661S8 är 12 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
I en djungel av olika modeller är det inte alltid lätt att veta vilken tvättmaskin som passar ens behov bäst. För mindre utrymmen kan en toppmatad tvättmaskin vara ett bra val eftersom de tar mindre plats än en frontmatad maskin.
Modellen har en ljudnivå under centrifugering på 76 dB. Den här modellen har den större standardbredden 60 cm och är ett bra val för dig som tvättar ofta och mycket.
Det är en lämplig tvättmaskin för stora hushåll, då den har en väldigt rymlig trumma som rymmer hela 10 kg tvätt. Just den här modellen har en något lägre E-energiklassning, så det är inte den energieffektivaste modellen på marknaden.
Det här är en av de mest populära tvättmaskinerna på PriceRunner för tillfället och den har för tillfället ett lägsta pris på 12990.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här tvättmaskinen till ett väldigt prisvärt köp!
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux EW7W6661S8 |
| Märke | Electrolux |
| Produkttyp | Tvätt- & Torkmaskin |
Specifikationer | |
| Energiklass | E |
| Ljudnivå (centrifugering) | 76 dB |
| Front- eller toppmatad | Frontmatad |
| Ljudnivåklass | B |
| Centrifugeringsklass | B |
| Torkkapacitet | 6.0 kg |
| Placering | Fristående |
| Trumvolym | 69.0 L |
| Färg | Vit |
| Ljudnivå (tvätt) | 53.0 dB |
| Tvättkapacitet | 10.0 kg |
| Tvättklass | A |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 47.0 L |
| Vattenförbrukning per tvätt/torkcykel | 70.0 L |
Funktioner | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighet | 1551 rpm |
| Restfuktighet | 53.0 % |
| Snabbtvätt | 15 min |
| Egenskaper | Skrynkelreducering, Barnspärr, Ångfunktion |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 51.0 kW/h |
| Energiförbrukning per 100 tvätt-/torkcykler | 376.0 kW/h |
| Energiklass (tvätt & tork) | A |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Mått | |
| Bredd | 59.7 cm |
| Höjd | 84.7 cm |
| Djup | 65.8 cm |
| Standardbredd | 60 cm |
| Vikt | 78.5 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-12-31 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .